Si të bëjmë pilaf? Receta shumë e thjeshtë tradicionale

Përshëndetje miq🤗Sot kam vendosur të përgatis një gatim shumë të thjeshtë dhe shumë të dashur 😍Pilaf 😍 Mbasi shumë ma kan kërkuar në komenti si të bëjmë pilaf? ose na bëjë një pilaf se mua me del shumë i qullët 😏uroj t’iu pëlqejë receta që po bëjë unë 🤗 —————————-🇦🇱————————————-

Si të bëjmë pilaf? Receta shumë e thjeshtë tradicionale ———————————————————————— 🇦🇱 Përbërësit 1 Gotë me Oriz 🍚. 2 Gota me Ujë

40gr Gjalpë. Kripë

Vaj Luledielli. Vaj ulliri EN——————*. *—————————– 🇺🇸 Ingredients 1 Glass of Rice 🍚 2 Glasses of Water 🌊 40gr Butter 🧈 Salt 🧂 Sunflower oil🌻 Olive oil 🫒 IT———————–*. *————————— 🇮🇹 Ingredienti 1 bicchiere di riso 🍚 Olio di oliva 🫒 40gr Burro 🧈 2 bicchieri d’acqua 🌊 Olio di semi di girasole🌻 Sale 🧂 ———————————————————————— Bëjini nder edhe miqve tuaj, ndajeni me ta këtë recetë! Na ndiqni dhe në Facebook https://www.facebook.com/gatimeteshqiperisesemesme/ Instagram

https://instagram.com/gatime.shqiptare2?igshid=1pjtkjmah040v Tiktok

https://vm.tiktok.com/ZMe2YPNeU/ 0:00 Fillimi

0:16 Përbërësit

0:28 Sot do të përgatisë pilaf

1:04 I hadhim Vaj luledielli & Vaj ulliri

1:57 I hedhim 1 Gotë me Oriz

4:58 I hedhim 2 Gota me Ujë

5:15 I hedhim Kripë

6:04 I hedhim 40gr Gjalpë

8:10 Pilafi është gati #pilaf #sitebejmepilaf #gatime #receta

Receta completa en:
Fuente de la receta www.youtube.com